Şenceylik, Eda Sena Şenceylan’ın müzik projesinin ismi ve kişisel lakâbıdır. Üniversite hayatı boyunca Boğaziçi Üniversitesi Müzik Kulübü’nde ‘Şenceylik’ diye çağrılan Eda, müziğini bu isimle paylaşır. 2013’ten beri kendi şarkılarını yapan Şenceylik’in Arel Koray Nalbant prodüktörlüğünde hazırlanan ilk EP’si “Çok Karışık”, 30 Haziran 2017’de tüm dijital platformlarda yayınlandı. Onu takiben, internette önceden 2015 yılında tekli olarak yayınlanmış olan dört eski şarkının toplanmasından oluşan “Eski Kayıtlar”, 2018’de yayınlandı. 15 Kasım 2019’da Avrupa Müzik etiketiyle yayınladığı çıkış teklisi “Islık” ve Canozan ile geçen yıl sonunda ses getiren düeti “Seni Gördüm Rüyamda”yı takiben, 14 Şubat 2020’de çıkan “Kırıldı Vazo” parçasıyla dinleyicisiyle buluştu. 8 Mayıs 2020’de yeni parça “Göklere”nin yayınlanmasının ardından, bu yıl 26 Mart’ta Şenceylik “Çok Eski Şarkı”yı akustik ve stüdyo versiyonlar halinde, klibi ile birlikte dinleyicileriyle paylaştı. “Kırıldı Vazo” (2020) ve “Çok Eski Şarkı” (2021) gibi solo teklileri, dizilerde ve ana akım medyada yer buldu.

Şenceylik’in 8 parçadan oluşacak, 2023 sonu çıkacak ilk albümü “Eteğimdeki Taşlar”ın ilk yayınlanan teklisi olan “Ela Bela”, zengin koro düzenlemeleriyle synthpop ve rock tınılarını buluşturarak, şen şakrak bir hüznün dansına çağıran albüme göz kırpıyor.

“Ela Bela” 2 Haziran 2023’te tüm dijital platformlarda yayınlandı.
Şenceylik, ilk klibini 26 Mart 2021’de yayınladı. Yönetmenliğini Uğur Kayalar’ın yaptığı klibi, MusicPlay YouTube kanalı üzerinden izleyebilirsiniz.