Şenceylik, yeni teklisi “Ela Bela” ile 2 Haziran’da dinleyicileriyle buluştu!

“Çok Karışık” (2017) ve Eski Şarkılar (2018) EP’lerini takiben, 20 milyondan fazla dinlemeye ulaşan “Seni Gördüm Rüyamda”, “Zeytin Ağaçları”, “Yarım” gibi ses getiren düetleri ve “Kırıldı Vazo” (2020) ve “Çok Eski Şarkı” (2021) gibi ana akım medyada da yer bulan özgün teklileriyle, şarkı yazarlığı yolculuğuna devam eden Şenceylik, yeni single çalışması “Ela Bela” ile 2 Haziran 2023 Cuma günü dinleyiciyle buluştu.

“Ela Bela”, Şenceylik’in 8 parçadan oluşacak ilk albümü “Eteğimdeki Taşlar”ın ilk yayınlanan teklisi olarak, albümdeki muzur, aşık, sitemkar hikaye anlatıcılığının ve yenilikçi sound’un parlak ve coşkulu çıkışını yapıyor.

Parça dinleyiciyi, midede kelebekler uçuşturan mantıksız bir aşkın cesaretini ve korkusunu kutlayan genç ve âsî bir dansa çağırıyor. Parçanın sound’u, vurucu bir beat etrafında zengin koro düzenlemeleriyle synthpop ve rock tınılarının buluştuğu bir marş edasıyla şekillenirken, kendimizi dünya meselelerinden uzak, yüzde yüz aşık, hüzünle neşe arasında mekik dokuyan eğlenceli bir dansta buluyoruz.

Sözü müziği Şenceylik’e ait “Ela Bela”nın vokal icrasında, Şenceylik’e koro vokallerde Simge Pınar ve Arel Koray Nalbant eşlik ediyor. Davul kayıtlarını Canberk Karademir’in (Vera) gerçekleştirdiği parçanın vokal kayıtları Babajim Stüdyo’da, enstrüman kayıtları ise VHS Stüdyo’da tamamlandı. Prodüksiyonu ve miksi Arel Koray Nalbant tarafından gerçekleştirilen parçanın masteringi ise Güven Ersoysal’ın ellerinden. Fotoğraflar Deniz Akgündüz imzalı.

“Ela Bela”yı dinlemek için:

Spotify: https://open.spotify.com/track/0TOVqBwLhXEIXaAFaaLMme?si=a18492c5b7fd4bb5 

Apple Music: https://music.apple.com/tr/album/ela-bela/1685841128?i=1685841266&l=tr 

iTunes: https://music.apple.com/tr/album/ela-bela/1685841128?i=1685841266 

YouTube Official Lyric Video: https://youtu.be/WyYSKjo23eQ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir