“Şenceylik”, Eda Sena Şenceylan’ın, kendi şarkılarını paylaştığı solo müzik yolculuğudur. “Şenceylik” lakabı, Eda’nın üniversite yıllarında çok vakit geçirdiği Boğaziçi Üniversitesi Müzik Kulübü’nden gelir.

2013’ten beri sözü müziği kendisine ait şarkılar yayınlayan Şenceylik’in “Çok Karışık” (2017) ve Eski Şarkılar (2018) EP’lerini takiben, 20 milyon dinlemeye ulaşan “Seni Gördüm Rüyamda”, “Zeytin Ağaçları”, “Yarım” gibi ses getiren düetlerinin yanında, “Kırıldı Vazo” (2020) ve “Çok Eski Şarkı” (2021) gibi solo teklileri, dizilerde ve ana akım medyada yer buldu.

Şenceylik’in 8 parçadan oluşacak, 2023 sonu çıkacak ilk albümü “Eteğimdeki Taşlar”ın ilk yayınlanan teklisi olan “Ela Bela”, zengin koro düzenlemeleriyle synthpop ve rock tınılarını buluşturarak, şen şakrak bir hüznün dansına çağıran albüme göz kırpıyor.

——

“Şenceylik” is Eda Sena Şenceylan’s solo music project where she shares her own songs. Since 2013, she has released original singles and EPs like “Çok Karışık” (2017) and “Eski Şarkılar” (2018), and gained over 20 million listens with hit duets like “Seni Gördüm Rüyamda”, “Zeytin Ağaçları”, and “Yarım”. 

With a focus on storytelling and innovative sound, Şenceylik’s debut album “Eteğimdeki Taşlar” is set to be released soon, featuring the single “Ela Bela” with a blend of synthpop and rock tones.